Wygasła mi domena… Co teraz?

Domena ma swój określony czas rejestracji. Najczęściej jest rejestrowana na okres 1 roku.

Jeśli nie zostanie opłacona na kolejny okres, w wymagalnym terminie, wygasa, a następnie staje się ogólnodostępna.

Na około miesiąc wcześniej przed terminem wygaśnięcia domeny, otrzymują Państwo od nas na podany wcześniej adres e-mail, fakturę pro forma.

Jeśli pro forma zostanie opłacona, przedłużamy domenę na kolejny okres. Jeśli zdarzy się, że z jakichś przyczyn spóźnią się Państwo z opłatą za domenę, po terminie wygaśnięcia jest jeszcze dla właściciela rezerwowana przez okres 14 dni.

Przez ten czas jest jednak nieaktywna czyli Państwa strona WWW nie wyświetla się w sieci jak również nie są aktywne adresy e-mail w tej domenie.

Abyśmy mogli przywrócić domenę do statusu ‚aktywna’ , należy w ciągu tych 14 dni, od terminu wygaśnięcia domeny, opłacić fakturę pro forma, i najlepiej nadesłać (skan, fax) do nas potwierdzenie wpłaty. Na jego podstawie, domena zostanie przez nas przywrócona i przedłużona o kolejny rok.
Proszę również pamiętać, iż przywrócenie domeny po terminie jej wygaśnięcia jest dodatkowo płatne, dlatego tak ważne jest aby podany adres e-mail, na który wysyłamy pro formy, był aktywnym adresem do kontaktu z Państwem.